Pierwszy aparat fotograficzny – jaki wybrać?

Dla kogoś, kto chce rozpocząć swoją przygodę z fotografią, kupno pierwszego aparatu, to sprawa tylko pozornie prosta. W grę, co prawda, wchodzą głównie lustrzanki i bezlusterkowce, ale pamiętajmy, że dzielą się one na rozmaite marki. Te z kolei na różnorakie modele. Z perspektywy amatora ciekawą pozycją mogą być podstawowe modele Canona i Nikona. Oferują one wiele interesujących i przydatnych funkcji, które mogą być pomocne dla kogoś, kto stawia pierwsze kroki w dziedzinie fotografii.

Lustrzanka dla amatora

Ciekawą propozycją dla amatorów i początkujących fotografów z pewnością będzie Canon EOS 250D. Posiada on dużą matrycę formatu APS-C i przyzwoity procesor DIGIC 8, pozwalający na osiąganie bardzo dobrych rezultatów nawet przy słabym oświetleniu. Dużą pomocą dla amatora fotografii będzie z pewnością tryb ułatwiający naukę fotografowania. Dzięki niemu nawet ktoś mało obeznany z warsztatem fotograficznym będzie mógł osiągnąć zadowalające efekty swoich zdjęć i robić dalsze postępy. Jedyna rzecz, na jaką trzeba uważać w tym modelu – i wielu innych – jest ochrona przed nadmierną wilgocią. Wrażliwa elektronika nie jest odporna na zalanie wodą czy przemoczenie podczas deszczu.

Bezlusterkowiec dla początkującego fotografa

Dobrym wyborem dla początkującego fotografa, jeśli chodzi o aparaty bezlusterkowe, będzie Canon EOS M6 Mark II. Aparat ten posiada pełnoklatkową matrycę APS-C o rozdzielczości 32,5 Mpix. Wspomaga ją wyjątkowo wydajny procesor DIGIC 8, który bardzo dobrze poradzi sobie w każdych warunkach. Elektronika osadzona w tym modelu wspomaga stabilizację obrazu, korekcję dyfrakcji, a także czujnik pomiarowy światła z detekcją migotania. Zapewnia on prawidłowe odwzorowanie kolorów podczas fotografowania w sztucznym świetle. W modelu tym na uwagę zasługuje też funkcja nagrywania filmów w jakości 4K oraz Full HD z prędkością 120p. Oznacza to, że można nim nagrywać filmy w bardzo dobrej jakości, nawet jeśli warunki nie są najlepsze. Aparat ten posiada także dotykowy odchylany ekran, dzięki czemu można kadrować obrazy pod dowolnym kątem.

5/5 - (1)