Zawalcz z monotonią, czyli pomysły na ciekawe zdjęcia.

Robienie zdjęć jest czymś co na stałe zakorzeniło się w naszym codziennym dniu. Stało się tak głównie za sprawą smartfonów posiadających kamerę. Obecnie ludzie robią setki zdjęć, często takich zdjęć których nikt by nie zrobił w czasach kiedy aparaty robiły zdjęcia na filmie który trzeba było później wywołać. Pomijając to jak wygodne jest robienie zdjęć na co dzień,(zdjęcie listy zakupów, zdjęcie notatki na lekcji, zdjęcie rozkładu autobusowego) musimy wspomnieć o podstawowej wartości robienia zdjęć, czyli możliwości utrwalenia chwili na obrazku. Osobiście nie wyobrażam sobie wyjazdu na wakacje bez aparatu który pozwala mi robić zdjęcia i cofać się wspomnieniami do danej chwili w dowolnym momencie. W dzisiejszym artykule opisujemy kilka pomysłów na ciekawe zdjęcia które wyróżnią się spośród reszty zdjęć w bibliotece.

Szukaj tam gdzie nie szukają inni

Co to oznacza? Oznacza to szukanie ciekawych rekwizytów w rzeczach używanych na co dzień. Nie potrzebujemy wymyślnych gadżetów i rekwizytów dla profesjonalnych fotografów aby zrobić ciekawe zdjęcie. Co może posłużyć nam jako ciekawy rekwizyt i jednocześnie znajduje się w każdym domu? Ustaw tryb makro i weź buteleczkę baniek mydlanych swojego dziecka. Puść bańki, ustaw się w taki sposób aby światło załamywało się na bańkach i zrób zdjęcie. Efekt będzie naprawdę ciekawy. Kolejnym gadżetem który normalnie służy nam do innego zadania jest żelazko. Ustaw żelazko pionowo i naciśnij przycisk odpowiadający za puszczanie pary. To bardzo prosty trik który pozwoli Ci nadać ciekawego efektu zrobionej fotografii. 

Ręcznie robiony filtr

Kolejnym ciekawym pomysłem jest robienie własnoręcznych filtrów które po nałożeniu na obiektyw dadzą bardzo ciekawy efekt naszym fotografiom. Ten pomysł jest o tyle ciekawy, że podczas jego wykonywania ogranicza nas tylko wyobraźnia. Tak naprawdę tylko od nas zależy co włożymy przed obiektyw i jaki uzyskamy efekt dzięki tej metodzie. Podstawowe filtry to oczywiście kolorowe, półprzezroczyste folie. Po zrobieniu zdjęcia automatycznie uzyskamy filtr barwny. Czymś bardziej zaawansowanym może być kalka techniczna która w ciekawy sposób urozmaici nasze zdjęcie, lub wycięty kartonik z małym wzorem który zamieni wszystkie źródła światła w dany wzór. 

5/5 - (1)