Grammy 2022 już za nami – kto zgarnął statuetkę?

W niedzielę, 3 kwietnia 2022 roku w Las Vegas odbyła się 64. gala Grammy. Najważniejsze muzyczne wydarzenie roku poprowadził komik Trevor Noah. Wśród tegorocznych nominowanych artystów znalazły się takie gwiazdy jak Paul McCartney, Justin Bieber czy Billie Eilish. Na wyniki gali, czyli niewątpliwie najważniejsze wiadomości muzyczne tego roku, musieliśmy trochę poczekać, gdyż pierwotnie miały one zostać ogłoszone już w styczniu. Jednak ze względu na pandemie data wydarzenia została przesunięta. Zmienione zostało również miejsce i ostatecznie gala odbyła się w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas.

Zwycięzcy tegorocznej gali

Niewątpliwie największym zwycięzcą okazał się  Jon Batiste, który wygrał aż w pięciu kategoriach, między innymi za najlepszy album roku, najlepsza piosenkę oraz teledysk. Ogromnym osiągnięciem może pochwalić się również grupa Silk Sonic, których piosenka Leave The Door Open otrzymała aż cztery Nagrody Grammy. Najważniejsze wiadomości muzyczne ucieszyły też na pewno fanów zespołu Foo Fighters, ponieważ grupa zwyciężyła aż w trzech kategoriach. To piękne ukoronowanie ich twórczości, zwłaszcza w tak smutnych okolicznościach związanych z niedawną śmiercią perkusisty Taylora Hawkinsa. Wielkim sukcesem może także pochwalić się dziewiętnastoletnia Olivia Rodrigo. Młoda, debiutująca artystka została  doceniona jako najlepszy nowy wykonawca, a jej album Sour zwyciężył w kategorii: najlepszy wokalny album pop. Wśród nagrodzonych znaleźli się również Kanye West z piosenką Jail, Tyler, the Creator ze swoim albumem Call Me If You Get Lost, Alex Cuba z albumem Mandó, Alicia Keys i jej album Alicia.

Wielcy przegrani 

Wśród nominowanych do nagrody Grammy 2022 znaleźli się znani i lubiani artyści. Jednak spora część z nich nie otrzymała statuetek. Są to dość zaskakujące wiadomości muzyczne, ponieważ w tym roku zwycięstwem nie mogą pochwalić się takie gwiazdy jak Justin Bieber, Ariana Grande czy Paul McCartney. Smakiem musiała obejść się również Billie Eilish, która pomimo sześciu nominacji nie zdobyła ani jednej nagrody.

5/5 - (1)