Portale streamingowe – który wybrać?

W ostatnim czasie słuchanie muzyki przeniosło się do internetu. Muzyka stała się bardziej dostępna dla każdego w dodatku wygodniejsza, bez specjalnych odtwarzaczy czy nośników. Tak jak my, kochasz muzykę? W takim razie zajrzyj na blog https://hitmuza.pl/. Teraz wystarczą jedynie słuchawki, internet i jeden z kilku portali streamingowych poświęconych muzyce. Jednak który wybrać, aby nie żałować zapłaconego abonamentu.

Najbardziej popularne portale streamingowe

Jak możemy zauważyć na rynku streamingowym mamy coraz więcej muzycznych aplikacji do wyboru. Jedną z najbardziej znanych i popularnych jest Spotify, największą zaletą tej aplikacji jest fakt, że mamy do wyboru konto premium i zwykłe. Na obydwóch kontach posłuchamy muzyki, jednak konto premium oferuje nam w swojej ofercie muzykę bez reklam, możliwość wybrania muzyki i brak losowości. Dodatkową zaletą jest fakt, że ten serwis robi bardzo często bardzo korzystne promocje – czy to 3 miesiące za darmo dla nowych użytkowników, czy to tańsze oferty konta premium. Następnym portalem streamingowym, jest Deezer. Wyróżnia go fakt, że posiada on największą bibliotekę muzyczną w porównaniu do innych tego typu portali. Tutaj także mamy podział na konto free oraz premium. Jeśli mówimy o portalach streamingowych, nie możemy zapomnieć o coraz to bardziej popularnym Tidal’u. Jedyną rzeczą, jaką wyróżnia go od innych to fakt, że możemy na nim odtwarzać sobie teledyski do piosenek, przez co mamy tutaj do czynienia z muzyczną wersją Youtube’a jednak nie jest on w pełni darmowy. Tutaj też mamy podział na konto premium oraz free.

Podsumowanie 

Jak możemy zauważyć, portali oferujących muzykę w streamingu jest coraz więcej, przez co wybór jest dość spory. Wszystkie z nich są stosunkowo podobne do siebie i oferują podobną ilość muzyki w swojej bibliotece. Tak naprawdę wybór takiego portalu zależy tylko od samego użytkownika, który wybierze odpowiednią dla siebie aplikacje. Jednak jak pokazują statystyki, najpopularniejszym tego typu portalem jest Spotify, następnie Tidal, który zdobywa coraz większą popularność.

5/5 - (2)