Czy treningi tańca to dobra forma aktywności fizycznej?

Taniec jest przyjemniejszą formą ćwiczeń. Jest to wyraz radości, podobnie jak uśmiechanie się. Podobnie jak uśmiech może podnieść Cię na duchu niezależnie od nastroju, tak taniec ma moc przenoszenia Cię z biedy w błogostan. Taniec może mieć korzystny wpływ na zdrowie, ponieważ taniec ćwiczy całe ciało. Podnosi na duchu, wzmacnia ciało, stymuluje umysł, a według badaczy pozwala zachować zdrowie w miarę starzenia się.

Moc endorfin

Eksperci twierdzą, że każdy rodzaj tańca zwiększa ilość substancji chemicznych wytwarzanych w mózgu, które pomagają w rozwoju komórek nerwowych. W rzeczywistości tańce wymagające uczenia się kroków mogą pobudzić mózg i poprawić zdolności zapamiętywania. Taniec, będący wspaniałą alternatywą dla aerobiku i joggingu, sprawia, że ciało i dusza czują się dobrze w sposób, w jaki żadna inna forma ćwiczeń nie jest w stanie tego osiągnąć. W każdym rodzaju tańca wykorzystuje się wszystkie części ciała. Taniec zwiększa wytrzymałość i elastyczność, podnosi poczucie własnej wartości, poprawia równowagę i postawę oraz wzmacnia mięśnie bioder, ud i łydek, nie uszkadzając przy tym stawów. Włóż w to swoje serce. Sprawność sercowo-naczyniowa nie musi oznaczać 20 minut spędzonych na siłowni z nudów. Zamiast tego można zatańczyć taniec brzucha. W zależności od formy tańca można spalić dużą ilość kalorii. Co najważniejsze, taniec to aktywność, którą większość ludzi może rozsądnie i bezpiecznie kontynuować w późniejszym wieku.

Różne rodzaje tańca

Określone tańce mają pewne zalety. Na przykład taniec brzucha wzmacnia mięśnie brzucha i pomaga zapobiegać problemom z dolnym odcinkiem kręgosłupa; taniec towarzyski pomaga utrzymać serce w dobrej kondycji; a tańce latynoskie, takie jak salsa, obniżają ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Można spróbować wielu różnych form tańca, a wszystkie z nich zmniejszają ryzyko chorób serca, pomagają w utracie wagi oraz wzmacniają kości i mięśnie, dzięki czemu pozwalają zachować zdrowie. Blog o muzyce wskazuje, iż taniec country-western – popularny jak zawsze – pobudzi Twoje serce do działania; ćwiczenia na barykadach baletowych świetnie pobudzają do działania; a taniec jazzowy to świetny trening, który izoluje różne części ciała. Szczególnie skuteczne w odchudzaniu są tańce partnerskie, takie jak polka, swing i walc.

Sport na całe życie

Taniec można stosować zamiast ćwiczeń o małej intensywności, takich jak jazda na rowerze, spacery czy aerobik. Niezależnie od tego, czy jest to cha cha, walc, rumba, swing, salsa, chaos czy hip-hop, taniec może być świetną formą ćwiczeń dla każdego, a Ty będziesz tak zajęty zabawą, że nawet nie zauważysz, że ćwiczysz. Niezależnie od wyboru, możliwości są nieograniczone, a wkrótce przekonasz się, że możesz zarówno ćwiczyć, jak i świetnie się bawić. Nie zachowuj tańca tylko na specjalne okazje. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie zdrowia przez całe życie.

5/5 - (1)