Jak przygotować się na weselne tańce?

Tańce to być może najważniejsza część przyjęcia weselnego. To z nimi związana jest długa zabawa, często do samego rana, gdzie bawią się praktycznie wszyscy uczestnicy imprezy. Zazwyczaj rozpoczyna się od powolnych tańców dla starszych uczestników, żeby skończyć na czymś bardziej spontanicznym i młodzieżowym. Dla niektórych tańce weselne to jednak istotny problem. Nawet dla pary młodej, która zwykle rozpoczyna zabawę pierwszym tańcem. Jak przygotować się do wesela, żeby wypaść jak najlepiej w towarzystwie? 

Kurs taneczny 

Wiele osób o słabych umiejętnościach tanecznych rozpoczyna od odpowiedniego kursu. Robi tak często para młoda, której taniec jest oceniany na weselu pod każdym możliwym kątem. Najlepiej szukać kursu pod taniec towarzyski, bo nauka tańców indywidualnych przydaje się co najwyżej późnej nocy. Najważniejsze jest tutaj prowadzenie partnera, poznanie kroków najważniejszych tańców oraz ich miksowanie w trakcie bardziej skomplikowanych piosenek. Kursy tańca pozwolą poczuć się lepiej przed większą widownią, co uniemożliwi tak zwane „podpieranie ścian”. 

Nauka we własnym zakresie 

Nie trzeba wcale zapisywać się na drogi kurs, żeby opanować najprostsze weselne kroki taneczne. Większość piosenek opiera się na prostym rytmie popowym lub disco-polowym. Dzięki temu można nauczyć tańczyć się we własnym domu. Istnieje mnóstwo filmów w sieci lub gazet z płytami DVD. Prowadzący zajęcia demonstrują wszystkie najważniejsze ruchy taneczne, a para (lub nawet jedna osoba) może powtarzać ruchy przed telewizorem. Przy mniej skomplikowanych tańcach powinno to zupełnie wystarczyć na wesele. 

Odpowiednie zachowanie na weselu 

Na weselu bardzo łatwo można przesadzić z alkoholem. W ten sposób jest się narażonym na mniejsze wyczucie na parkiecie. Może się to skończyć niefortunnymi ujęciami na filmie weselnym. Jeżeli ktoś przesadził z alkoholem to lepiej unikać tańca. Oczywiście tylko w ekstremalnych przypadkach, bo dobry humor i lekkość po alkoholu są oczywiście niczym złym. Przy dobrym kursie lub przygotowaniach w domu tancerzom nie przeszkodzi nawet alkohol. 

5/5 - (1)